Dějepisné projekty

28. května 2009 v 13:48 |  Akce

Ve třídě je nás téměř třicet žáků, proto jsme se pro vypracování dějepisných projektů rozdělili do menších skupin, o šesti až osmi lidech. Naše vyučující dějepisu, paní ředitelka Miluše Šišková, si tak mohla prověřit nejen naše znalosti, dovednosti, ale také schopnost pracovat v kolektivu.

Každá pracovní skupina si zvolila svého vedoucího, který si u paní ředitelky vylosoval téma naší práce. Témata prací paní ředitelka zvolila z probíraného učiva, byly to tyto: Arabská říše, Byzantská říše, Franská říše, Vikingové.

Každý žák dle svých schopností a možností hledal a shromažďoval články a materiály k vylosovaným tématům. Všechny získané informace jsme ve skupinách shromáždili a předložili paní ředitelce ke konzultaci a případným úpravám. Paní ředitelka si i při svém pracovním vytížení na nás našla čas, všechny materiály přečetla, poradila s úpravami textů a s doplněním o obrázky, fotografie a nákresy.

Několik následujících hodin dějepisu jsme shromážděné podklady a materiály zpracovávali do konečné podoby projektu. Přestože se nám to nezdálo, zabralo to více času, než bylo původně plánováno.
Posledním prověřením našich schopností byla obhajoba vypracovaných projektů, kde jsme prezentovali naši práci před publikem, které tvořili spolužáci a několik pedagogů.

Petra Havlíčková, 7.A
Fotogalerie: → ZDE ← fotky z hodiny + jednotlivé projekty


Článek na dějpisné stránce: → ZDE ← fotografie i se článkem

Hlasujte v anketě, který projekt je nejzdařilejší!

klikni pro celý článek → 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama