Den stromu

28. května 2009 v 16:16 |  Akce

Dne 22. 5. 2009 se bude konat projektový den s názvem "Den stromu".

Projekt bude zahájen písní STROMY Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře v provedení školního sboru.

Den je rozdělen do pěti bloků, v každém z nich se budou žáci seznamovat s novými poznatky a plnit zadané úkoly. Jde o netradiční výukovou formu, která nabídne žákům nový pohled na přírodu a život v ní.klikni pro celý článek →


V rámci hodiny tvořivého psaní v průběhu dnešního Dne stromu vzniklo několik zajímavých prací. Následující krátké vyprávění bylo jedno z prvních a jistě stojí za přečtení.

Strom stojí u lesa a hledí na ostatní stromy. Jednou se podíval na další strom, který byl o celých 5 cm větší než on. To prostě musel začít řešit.
Tak začal z půdy vysávat všechnu vodu. Rostl, rostl, až byl větší než celý les dohromady. Les začal odumírat. Jednou se šel malý kluk projít po lese a zjistil, že z celého lesa byl zelený jeden jediný strom.
Přišel za ním a ten strom se ho zeptal: ,,Můžeš mě změřit?"
,,Můžu," odpověděl kluk a strom změřil. Zjistil, že strom je široko daleko nejvyšším stromem. ,,Jsi nejvyšší," řekl kluk stromu, ,,ale celý les odumírá. Není přece důležité být nejvyšší. Důležité je myslet taky na ostatní."
Strom se zastyděl a začal si té vody ubírat. A celý les začal znovu obživovat. Nakonec se celý les zazelenal a všechno skončilo dobře.

Štěpán Macek, Jiří Matoušek - 6. třída
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jste rádi, že jedeme na Helfštýn nebo jste chtěli jet na Kopeček?!

Helfštýn!
Je mi to jedno
Kopeček!
Nikam nepojedu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama